BİZ KİMİZ

ONUR BALK KİMDİR?

Yiyecek içecek sektöründeki yirmi yıllık meslek hayatı sırasında birçok yarışmada dereceler kazanan Onur Balk, Londra’da yer alan Drink Factory Bar Termini 69 Colebrookerow Kokteyl Laboratuvarı’nda çeşitli eğitimler aldı. Ardından İstanbul’a döndü, Avrupa ve Amerika kıtasındaki çeşitli barlara danışmanlıklar verdi ve kendi kokteyl-miksoloji laboratuvarı olan Inspired Choice’u kurdu.
Yıllar boyunca edindiği deneyimlerle hazırlanan bitterler, infüzyon karışımlar, baharatlı soslar ile doğal şurupların yer aldığı bu kokteyl laboratuvarı, birinci sınıf malzeme kullanımı ve taze meyveler içeren alkolsüz üretimleriyle öne çıkıyor.

Peki Neden Viski Kokteyl?

Viski dünyası çok geniştir ve sürekli büyümektedir. Aynı şekilde, harika viski kokteyllerinin listesi de genişlemeye devam etmektedir. Viski kokteyl dünyasının başlangıcında çok yönlü bir viski deneyimi yaratmak için gerekli olan birkaç denenmiş klasik tarif vardır. Bu kokteyller viskinin çok yönlülüğünü sergilerler ve meraklıların onlarca yıldır keyif aldığı en popüler kokteyllerden olmuşlardır (Manhattan, Old Fashioned, Whisky Sour vb).

Viski, sadece bir damla amber sıvısında bir dünya lezzetini barındırır. Rye (Çavdar), Burbon veya İskoç, İrlanda gibi pek çok stilde ve meşe fıçı, turbalı, baharatlı veya tatlıya kadar çeşitli aroma & tatlarda gelir. Daha ağır, daha güçlü bir karakterle üne sahip olsa da ister hafif ve keskin ister gövdeli ve turbalı bir viski tercih edin, her damak tadına hitap edecek viski bazlı kokteyl vardır. Japonya’dan İrlanda’ya herkesin viskiyi sevmesinin bir nedeni budur. Viski evrenseldir. Yer veya zaman ne olursa olsun, her daim tercih edebileceğiniz viski tabanlı kokteyller vardır. Yazlarınızı bir Highball ile serinletebilir veya kışlarınızı şöminenin yanında Hot Toddy ile ısıtabilirsiniz.

Viskikokteyl.com, Onur Balk’ın yirmi yılı aşan tecrübesi ile sunduğu, her durum ve zamana uygun, evde hazırlayabileceğiniz viski tabanlı yüzlerce kokteyl alternatifini size sunmak için hazırlandı.

Her gün yenileri eklenen kokteyl tariflerini, miksoloji dünyasına ait bilgileri ve sektörden önemli konukların hazırlayacağı özel reçeteleri kaçırmak istemeyen herkesi bekliyoruz!

Sláinte!